Chelsea kërkon të marrë talentin e United

Manchester United's French striker Anthony Martial celebrates scoring their second goal during the English FA Cup third round football match between Manchester United and Reading at Old Trafford in Manchester, north west England, on January 7, 2017. / AFP / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. / (Photo credit should read OLI SCARFF/AFP/Getty Images)

Kontrata e Martial me United skadon në verën e 2019-ës, ndaj dhe drejtuesit e ekipit të Manchester mund ta shesin, për të evituar që pas një viti lojtari të ikë me parametrin zero.

Për Anthony Martial kanë shfaqur interes edhe skuadra të tjera, si Juventus dhe Tottenham, vetëm se italianët nuk synojnë të paguajnë një shumë kaq të lartë për francezin. Ndaj dhe Chelsea mbetet skuadra favoritë për të marrë Martial sezonin tjetër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here