Në ditën e sotme u shënua goli që ndryshoi historinë e futbollit (VIDEO)

Lionel Messi është njëri nga futbollistët më të mirë në botë, kurse epoka e tij filloi para 13 viteve.

Messi me 1 maj të vitit 2005 shënoi golin e tij të parë me fanellën e Barcelonës në duelin kundër Albacetes, kurse për të asistoi Ronaldinho.

Që nga ajo ditë Messi ka luajtur 634 ndeshje dhe ka shënuar 550 gola në të gjitha kompeticionet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here