Muaji i Ramazanit: Problem për Klopp

Bashkë me Bobby Firmino (si e thërrasin në Livepool), Momo Salah dhe Saido Mane kanë qenë arma më shumë e “të kuqve” drejt marshimit në Kiev. Së bashku treshja sulmuese e Jurgen Klopp ka shënuar 29 gola në këtë edicion, duke thyer erdhe rekordin e BBC (Benzema, Bale, Cristiano) në vitin 2014, që shënoi 28 gola për Real Madrid.

Finalja e Champions League do të jetë në periudhën e muajit të Ramazanit, i cili sivjet fillon më 15 maj dhe mbyllet më 14 qershor. Një problem i madh për myslimanët dhe mbi të gjitha për Klopp. Ai do të përgatisë ndeshjen kundër ekipit të Zidane me vetëdijen se dy nga tre sulmuesit nuk mund të hanë ose të pinë deri në perëndimin e diellit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here