Ndëgjojeni këngën e re nga fansat e Liverpoolti: Mohamed Salah dhuratë nga Allahu! (VIDEO)

Futbollisti egjiptian Mohamed Salah është bërë një ikonë në Liverpool.

Tifozët e Liverpoolit kanë pasur arsye të fortë për të festuar, pasiqë mbrëm janë kualifikuar në finalen e Ligës së Kampionëve pas 11 vitesh.

Për këtë shkak ata kanë bërë një këngë të re për yllin e tyre Salah.

“Mohamed Salah, dhuratë nga Allahu. Ai erdhi nga Roma në Liverpool. Ai gjithmonë shënon gola, kjo nuk është më interesante. Ju lutem mos na merrni Mohamedin.”

Ndeshjen e kaluar Salah shënoi dy gola kundër Romës dhe dy asistime.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here