Nuk do ta besoni se çfarë do të bëjë Salah para finales së Kievit!

Futbollistët e Liverpoolit mbrëm e siguruan biletën e tyre për finalen e Kievit ku do të përballen me kampionët aktual, Real Madridin.

Real Madrid është favorit në finale, por fansat e Liverpoolit besojnë se skuadra e tyre mund të bëjë mrekulli. Lojtari i kyç i Liverpoolit  në këtë sezonë Mohamed Salah mund të jetë lojtari që do ta vendos finalen e madhe në Kiev.

Lojtari i Liverpoolit Alberto Moreno ka zbuluar se Salah do të agjërojë para finales së Kievit.

“Salah është fantastik, ai po kalon një sezonë të paharrueshme. Por kohëve të fundit ai po stërvitet vetëm 20% pasiqë frigohet mos të lëndohet para Botërorit në Rusi. Ai gjithashtu do të agjërojë pasiqë edhe pak po afron muaji i  Ramazanit. Unë do të ha dhe to të pij për të, ka deklaruar Moreno duke u tallur pas ndeshjes me Romën.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here