EUROPA NË SHOK: UEFA ka zbuluar fituesin e Ligës së Kampionëve

Federata e Futbollit Europian, UEFA shpesh herë është në qendër të vëmendjes për shkak të situatave kontraverze, por këtë herë me të vërtetë e ka tejkaluar çdo kufi.

Shpesh herë ka dyshime rreth shorteve që hedh UEFA, kurse kjo tani do ti shtojë edhe më shumë dyshimet në kredibilitetin e UEFA-s.

Tanimë e dimë se Reali dhe Liverpooli do të përballen në finalen e Kievit, por  është e çuditshme pasiqë UEFA  e ka përzgjedhur fituesin.

Ata në faqen zyrtare të tyre kanë bërë të ditur se Liverpooli do të jetë kampioni i sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve.

Kjo gafë e UEFA-s ka shkaktuar reagimin e fansave të futbollit!

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here