Rastësi ose qëllimisht, Suarez konfirmon transferimin e ri të Barcelonës!

A e konfirmoi Luis Suarez transferimin e ri të Barcelonës?

Shumë media kanë shkruajtur se Antoine Griezmann do të transferohet te Barcelona në fund të sezonit.

“Jam i lumtur që në skuadër po transferohen lojtarë cilësorë si Dembele dhe Coutinho.  Griezmann gjithashtu është një lojtarë cilësorë dhe do të na sjellte kualitet në skuadër”, ka deklaruar Suarez për radion uruguaiane Rincon.

“Ai nuk po vjen në skuadër që ta zërë vendin tim, por po vjen në skuadër për të fituar trofe. Do të jetë i mirëseardhur në skuadrën tonë.”

Pritet që francezi ta mbartë te Barcelona  fanellën me numrin 7 .

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here