UEFA nis hetimet kundër Juventusit dhe Romës: Chiellini dhe Benatia rrezikojnë supsendimin

Është hapur proces kundër të dy klubeve italiane.

Presidenti i Romës, James Pallota e ka quajtur arbitrin Skomina një klon pas ndeshjes me Liverpoolin.

UEFA menjëherë paralajmëroi dënim, kurse amerikani u kundërpërgjigj se nuk i interesojnë vendimet nga Nioni.

Ai do ta paguajë dënimin me të holla, mirëpo nuk do të heqë dorë nga bindja se Roma u dëmtua nga arbitri në ndeshjen me Liverpoolin.

Chiellini dhe Benatia gjithashtu po hetohen pasiqë e akuzuan gjyqtarin Oliver për vjedhje të ndeshjes. Dyshja e Juventusit sipas të gjitha gjasave, kurse UEFA do ta sjellë vendimin  me 31 maj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here