Formacionet zyrtare: Barcelona-Real Madrid

Camp Nou është arena e duelit të gjigantëve të futbollit, Barcelona dhe Real Madrid, të cilët zhvillojnë derbin e madh botëror – të njohur si ‘el Clasico’.

Superndeshja e javës së 36-të në La Liga, i gjen Blaugranët si kampionë të Spanjës për sezonin 2017/2018, ndërsa Los Blancos e kanë siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.

Formacioni zyrtar i Barcelonës: Stegen, Roberto, Pique, Umtiti, Alba, Rakitic, Busquets, Iniesta, Coutinho, Messi, Suarez.

Formacioni zyrtar i Real Madridit: Keylor Navas, Nacho, Varane, Ramos, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modric, Bale, Cristiano, Benzema.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here