Barelona do të shesë tetë lojtarë për ta transferuar Griezmannin?

Barcelona për disa vite me rradhë ka bërë transferime të gabuara dhe tani do ti shesë me çmim më të ulët.  Serija e transferimeve të gabuara filloi që nga epoka e Enriques e deri më sot. 

Si transferime huq llogariten Mathie,Vidal, Turan, Rafinha, Alcacer, Digne, Deolofeu dhe Gomes.

Katalanasit kanë vendosur ti shesin 8 lojtarë me qëllim që të mbledhin para për transferimin e Griezmann.

Në listën e lojtarëve për shitje gjenden Digne, Gomes, Denis Suarez, Rafinha, Munir, Deolofeu dhe Vidal.

Më së shumti para pritet të përfitohen me shitjen e Rafinhas te Interi për 35 milionë euro. Për Gomesin janë të interesuara Liverpool dhe Tottenham dhe pritet që Katalanasit të përfitojnë nga shitja e tij.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here