Real nuk do të ketë “yjet”, Sevilla luan një finale

Sevilla do të kërkojë të marrë pikë jetike në ndeshjen kundër Real Madrid në “Sanchez Pizjuan”, sfidën e vlefshme për La Liga. 

Vetëm një fitore ndaj Real do të mbante gjallë shpresat e tyre për një vend në Kupat e Europës. Ndërkohë, Real Madrid, është në vendin e tretë, pas barazimit 2-2 ndaj Barcelona dhe nuk do të ketë në radhët e tij Cristiano Ronaldo, të dëmtuar dhe Gareth Bale të skualifikuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here