Autogoli më i bukur – bombë nga 40 metra edhe atë në garën për mbijetesë! (VIDEO)

Ndeshja mes Dordecht dhe Sparta Rotterdam ka përfunduar në mënyrë shokuese, sidomos për portjerin e mysafirëve.

Sparta kishte avantazh prej 1-0 deri në minutën e 89-të, por  Spierings në qëllimin për të intervenuar e shënoi autogolin më të bukur në futboll.

As ai vetë nuk mund ta besonte se çfarë bëri, mirëpo pati fat pasiqë skuadra e arriti të shënojë edhe një gol për fitore.

Ndeshja ishte e rëndësishme pasiqë po luhej ndeshja play-off për mbijetesë, kurse ndeshja kthyese zhvillohet me 13 maj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here