E KONFIRMUAR: Juventus ka siguruar transferimin e parë për merkaton e verës

Siç bën të ditur Fabricio Romano, Juventus është pranë marrëveshjes me Emre Can.

Gjermani ka shfaqur dëshirë ta vazhdojë karierën te Juventusi dhe do ta presë fundin e sezonit për të nënshkruar me Biankonerët.

Kontrata e tij me Liverpoolin skadon në fund të sezonit dhe ai do të jetë lojtarë i lirë.

Marrëveshja me Can pritet që të jetë transferimi i parë për Juventusin në merkaton e verës dhe pritet që Zonja e Vjetër të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2023 me gjermanin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here