Mourinho i gëzon tifozët e Unitedit: Lukaku i gatshëm për finalen e FA Cup

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka folur rreth lëndimit të Lukakut dhe për gjasat që ai të luajë në finalen e FA Cup.

Lukaku në sezonin e tij të parë në Old Trafford ka shënuar 28 gola në 50 ndeshje të luajtura.

Belgu është në Belgjikë duke u rikperuar, kurse Mourinho i ka gëzuar tifozët dhe ka deklaruar se Lukaku do të jetë i gatshëm për finalen e FA Cup.

“Shpresoj se do të luajë në finale. Ai është në Belgjikë, kur po rikuperohet, jemi në kontakt me të. Nëse nuk mundet të luajë nga minuta e parë, atëherë do të jetë në stol”, ka deklaruar Mourinho.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here