“Nëse nuk të pëlqen Iniesta, atëherë nuk të pëlqen futbolli!”

Futbollisti i Barcelonës, Ivan Rakitic ka komentuar rreth bashkëlojtarit të tij Andres Iniesta i cili do të largohet nga Barcelona në fund të sezonit.

“Nëse nuk të pëlqen Iniesta, atëherë nuk të pëlqen futbolli”, ka deklaruar Rakitic.

Interesim për Iniestën kanë treguar disa klube kineze mirëpo ende nuk dihet se ku do ta vazhdojë karierën.

E ardhmja e Rakiticit te Barcelona gjithashtu është e paqartë dhe kroati mund të largohet nga skuadra e kroatit. Sipas mediave spanjolle Rakitic mund të rikthehet te Sevilla.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here