Ja kush është sportisti britanik më i pasur për vitin 2018

“The Sunday Times” ka përpiluar listën e sportistëve të rinj më të pasur

Vendin e parë nuk e zë një futbollist, por golfisti Rori MekIlroi, i cili ka një pasuri neto prej 110 milionë paundësh në vitin 2018, duke e shtuar atë me 26 mln më shumë nga viti i shkuar.

Tenisti Endi Marrej renditet i dyti (83 mln). Garet Bejl është i pari futbollist dhe ai që mbyll podin e klasifikimit të përgjithshëm me (74 mln). Pas tij renditet Aguero (48 mln). Hazard mban vendin e 6-të (32 mln paund).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here