Stoke ra në Championship, por Shaqiri do të luajë përsëri në Premierligë

Megjithatë ai nuk mund të bënte asgjë për të paralandaruar rënien nga kategoria të ekipit të tij. Në një pjesë të sezonit madje ai u ankua edhe për cilësinë e shokëve të skuadrës.

Deri tani, Shaqiri ka shënuar 8 gola. Për të janë venë disa klube në Premier Ligë.

Everton, Crystal Palace dhe West Ham raportohet se janë venë në ndjekje të shqiptarit nga Kosova.

Ai mund të shitet për një çmim të lirë pasi klauzola ia lejon këtë. Stoke po bëhet gati të shesë disa nga më të mirët e ekipit pasi kostoja e tyre është e lartë për Champioship.

Do të jetë një merkato e gjatë, por Shaqiri shpreson ta mbyllë atë përpara Botërorit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here