Tre gjigantë europian në garë për talentin e Bayer Leverkusen

The Sun shkruan se Arsenali dhe Chelsea do të garojnë këtë merkato për talentin e Bayer Leverkusen, Leon Bailey.

Mediat bëjnë të ditur se edhe Roma është e interesuar për Bailey, por gjasat janë të vogla që ai të transferohet në  Itali.

Xhamajkani sezonin e kaluar shënoi 12 gola në 34 ndeshje për Leverkusenin, ndërsa klubet Londineze janë të gatshme të ofrojnë 100 milionë euro.

Bailey luan në disa pozicione dhe kjo i konvenon më shumë Arsenalit.

Transferimi i Bailey do të ishte investim për të ardhmen, pasiqë ai është vetëm 20-vjeç.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here