Maradona sulmon nipin e tij:“Më ke vjedhur paratë”

Legjenda argjentinase, Diego Armando Maradona shkakton “termet” sa herë del në media, teksa kësaj radhe është bërë protagonist në një lidhje direkte në një shfaqje televizive në Argjentinë, ku i është drejtuar me kritika të ashpra nipit të tij Walter Christian Machuca, i cili po fliste për martesën e mundshme të dajës së tij me të fejuarën prej gjashtë vitesh, Rocio Oliva.

“Po shoh sesi po e furnizon me gënjeshtra këtë program televiziv. As nëna e tij nuk mund ta shohë. Më ka shkatërruar disa automjete dhe më ka vjedhur paratë. Pse flet ai për mua, kur as nëna e tij s’do ta shohë me sy? Unë do të martohem kur të më dojë qejfi. Kur të martohem do t’i kërkoj dorën Rocios dhe jo juve, e aq më tepër nipit tim.”

Sipas të përditshmes spanjolle “AS” motivi i këtij reagimi nga ana e Maradonës ishte shpërndarja e lajmit të rremë, sipas të cilit ai kishte vendosur të martohej me të fejuarën e tij Rocio Oliva, me 30 vite diferencë. Kujtojmë që legjenda argjentinase këto kohët e fundit ka qenë në titujt kryesor të lajmeve bomb.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here