Ish trajneri i Barcelonës mund të rikthehet në punë këtë verë

Ish trajneri i Barcelonës dhe ish futbollisti i Milanit, Frank Rijkaard, mund të rikthehet në punë këtë verë.

Holandezi legjendar në vitin 2013 përfundoi një aventurë arabe, duke thënë se më nuk do të bëjë rolin e trajnerit.

Por, është Milani që mund ta bind të heq dorë nga zotimi i tij.

Drejtori i ri sportiv i Milanit, Leonardo, është shumë i interesuar që Frank Rijekard, për t’ia besuar drejtimin e skuadrës.

Rijkaard në të kaluarën ka stërvitur skuadrat si Barcelona, Galatasaray, Sparta Rotterdam, Holandën dhe Arabinë Saudite.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here