Arturo Vidal raportohet të ketë arritur marrëveshjen me Inter

Kiliani është gati të firmosë një kontratë trevjeçare në San Siro me një rrogë 5 mln euro në sezon.

Sipas disa burimeve italiane, një marrëveshje mes dy klubeve është gjithashtu shumë pranë finalizimit.

31-vjeçari duket se do të rikthehet në Serie A në formë huazimi, me Zikaltrit që kanë obligimin për ta blerë verën tjetër.

Kosto totale e operacionit do të jetë mes 20 dhe 25 mln euro.

Vidal më parë ka kaluar katër vite te Juventus përpara se t’i bashkohej Bayern më 2015

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here