Lewandowski do të transferohet në Premierligë

Robert Lewandowski është objektivi kryesor i trajnerit të ri të Chelsea, Maurizio Sarri, për sulmin e bluve të Londrës, njofton “Daily Star”.

Në fakt, gjatë gjithë verës është përfolur për ish-lojtarin e Sarrit te Napoli, Gonzalo Higuain, se mund të transferohet në “Stamford Bridge”, por kjo pistë duket se nuk është parësore për londinezët.

Megjithatë, Bayern Munich mbetet i vendosur të mos e shesë sulmuesin e vet kryesor, pavarësisht nga interesimi i klubit të Londrës dhe Real Madridi.

Vetë polaku e ka lënë të kuptohet qartë se është i prirur për një eksperiencë të re, duke mos ndier më mbështetjen e drejtuesve në “Allianz Arena”.

“Blues” u kanë mbetur vetëm nëntë ditë për ta bindur Bayern Munich për t’ua shitur Lewandowskin, para mbylljes së merkatos së kësaj vere në Premier League.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here