De Laurentis i plotëson dëshirën Ancelottit: Napoli transferon mbrojtësin e krahut të djathë

Kevin Malcuit të hënën do ti kryejë testet mjekësorë.

Skuadra e Napolit sot e ka zgjidhur çështjen e mbrojtësit të majtë.

Napoletanët tentuan transferimin e Darmian, por nuk gjetën gjuhë të përbashkët me Manchester United dhe në fund zgjedhja ra te Kevin Malcuit.

Malcuit është 26-të vjeç dhe sezonin e kaluar regjistroi pesë asistime me skuadrën e Lille.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here