Chelsea ka ofruar 35 milionë paund për yllin e Arsenalit

Trajneri i Chelsea, Maurizio Sarri edhe pse ka në dispozicion një mesfushë të mirë, ai dëshiron ta përforcojë vijën e mesit me lojtarin e rivalëve të qytetit.

Mediat angleze bëjnë të ditur se Blutë e Londrës kanë ofruar 35 milionë paund për, Aaron Ramsey.

Uellsiani nuk ka rinovuar kontratën me Topxhinjtë dhe Sarri dëshiron të përfitojë nga kjo situatë.

Ramsey është një mesfushorë që mund të luajë në të gjitha pozicionet e mesfushës dhe çdo trajner do ta dëshironte atë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here