Milan raportohet se ka bërë një ofertë për Lorenzo Pellegrini

Milan raportohet se ka bërë një ofertë për Lorenzo Pellegrini, por Roma i ka thënë atyre se ai nuk është në shitje

Italiani kishte një sezon të mirë sezonin e kaluar pas kthimit të tij nga huazimi në Sassuolo. Ai ka edhe klauzolë lirimi që besohet se është në vlerë 25 milionë euro.

Por, merret vesh se kjo klauzolë e tij vlen vetëm për klubet e huaja, por sot Corriere dello Sports raportoj për ofertën e kuqezinjve.

Megjithatë, drejtori sportiv i Romës, Monchi ka qenë i qartë dhe nuk do ta toleroi Pellegrinin të largohet nga Roma.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here