Arrihet marrëveshja Interi me sulmues të ri

Keita Balde Diao është shumë afër transferimit te Interi nga Monaco.

Bëhet fjalë për një marrëveshje prej 5 milionë eurosh huazi mdhe 34 milionë euro opsion të blerjes së perhershme.

Burime të ndryshme nga Italia dhe Franca pohojnë se marrëveshja është punë e kryer, dukenxitur spekulime pasi ai u la jashtë ndeshjes hapëse në Ligue 1 ndaj Nantesit.

Sky Sport Italia dhe shumë media tjera raportojnë se ai senegalezi do të arrijë brenda pak orësh në Milano.

U besua se do të jetë një shkëmbim me Antonio Candrevan, por reprezentuesi italian nuk u bind të kalonte në Francë, kështu që klubet vendosën që të ndajnë negociatat për lojtarët.

Keita u largua 12 muaj më parë nga Serie A pasi Lazio e shiti atë te Monaco për 30 milionë euro.

Lojtari 23 vjeçar shënoi tetë gola dhe 11 asistime në 33 ndeshje zyrtare për Monacon.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here