Liverpool 4-0 West Ham:Mane më i miri

Liverpooli fitoi ndaj West Hamit me rezultat 4-0 në ndeshjen e parë për sezonin 2018/19 në Ligën Premier.

Golat për Redas i shënuan Mohamed Salah (19′), Sadio Mane (45+2′, 53′) dhe Daniel Sturridge (88′).

Mane u vlerësua me notën më të lartë, por me notë të mirë u vlerësuan edhe Salah, Roberto Firmino, James Milner e Andrew Robertson.

Një nga më të mirët ishte edhe Naby Keita, që ishte pothuajse në çdo pjesë të fushës.

Te West Hami më i miri ishte Felipe Anderson, i cili iu bashkua skuadrës angleze këtë verë nga Lazio.

Lojtari më notën më të vogël ishte mbrojtësi i West Hamit, Ryan Fredericks.

Xhardan Shaqiri u inkuadrua në minutën e 82-të dhe pasi nuk kishte shumë minuta në dispozicion, nuk arriti të tregojë diçka konkrete.

Notat e lojtarëve të Liverpoolit:

Notat e lojtarëve të West Hamit:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here