Rabiot e ka refuzuar vazhdimin e kontratës me Paris Saint-Germainin

PSG's Adrien Rabiot during the UEFA Champions League Quarter-Final football match, First leg, Paris Saint-Germain vs Manchester City at Parc des Princes stadium in Paris, France on April 6, 2016. The match ended in a 2-2 draw. Photo by Henri Szwarc/ABACAPRESS.COM

Adren Rabiot e ka refuzuar vazhdimin e kontratës me Paris Saint-Germainin, pasi dëshiron që të largohet nga Parisi, shkruan L’Equipe.

Kontrata e tij përfundon në fund të stinorit të ardhshëm, dhe nga janari francezi mund të fillojë bisedimet me klubet e ndryshme për të ardhmen e tij.

Për 23-vjeçarin janë të interesuar Barcelona, Milani dhe Juventusi, dhe duke parë situatën e tij, për të mund të futen në garë edhe skuadra të tjera.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here