Bakayoko ka arritur te Milani, por ai nuk është lojtari i vetëm që do të largohet nga Chelsea drejt Serie A

Milani po përforcohet në ditët e fundit të merkatos.

Milani dëshiron rikonstrukcionin e skuadrës, ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga përfundimi i merkatos.

Përveç Higuainit dhe Caldaras, te Milani ka arritur edhe Bakayoko i cili pritet që ti kryej testet mjekësore ditën e nesërme.

Përveç Bakayokos nga Chelsea është larguar edhe Ola Aina, i cili është huazuar te Torino. Aina është 21 vjeç dhe luan si mbrojtës i krahut të djathtë.

Blutë e Londrës janë të njohur si klub që ka një fond të madh lojtarësh të rinj, të cilët nuk arrijnë të luajnë për skuadrën e parë te Chelsea.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here