PSG kërkon N’Zonzin

Sipas France Football, PSG dhe Monaco janë gati për të nënshkruar me mesfushorin e Sevilles

Në kohën kur u tha se Roma është afër për të mbyllur një marrëveshje me Steven N’Zonzi të Sevilles, dy klube tani janë lidhur me francezin.

France Football raporton se si PSG ashtu edhe Monaco e kanë target mesfushorin, e ky dy rivalët e Ligue 1 konsiderohet prioritet.

Trajneri i ri i PSG’se, Thomas Tuchel thuhet se është një fans i madh i francezit dhe beson se ai mund të luaj rol kryesor në sezonin e ri të klubit parisien.

Nëse N’Zonzi i bashkohet PSG’se, kjo do të thoshte se Adrien Rabio do të largohej, i cili ka refuzuar renovimin e kontratës derisa Barcelona e ka synim transferin e tij.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here