Formacionet zyrtare: Real Madrid-Atletico Madrid

Në stadiumin A. Le Coq Arena në Tallinn të Estonisë, Real Madridi dhe Atletico Madridi zhvillojnë ndeshjen e Superkupës së UEFA-s.

Trajnerët Julen Lopetegui dhe Diego Simeone i kanë gati formacionet e tyre për këtë sfidë.

Formacioni zyrtar i Real Madridit: Navas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Kroos, Casemiro, Isco; Bale, Benzema, Asensio.

Formacioni zyrtar i Atletico Madridit: Oblak, Hernandez, Godin, Savic, Juanfran, Koke, Rodrigo, Saul, Lemar, Griezmann, Costa.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here