Ochoan te Napoli?

Me largimin e Pepe Reina në drejtim të AC Milan, nënkampioni italian është në kërkim të një portieri të kalibrit të lartë botëror.

I fundit i përmendur është Guillermo Ochoa, i cili mbrëmjen e kaluar, me skuadrën Standard Liege u eleminua nga Champions League.

Ajaxi mbrëmë eleminoi Standard Liege nga garat e Champions League, duke i hapur rrugë kështu napolitanëve për transferimin e Ochoa.

Tani për tani, Tatarusanu mbetët opsion i dytë, pasur parasysh se bisedimet me Ochoan po kthehën në rrugë të mirë, dhe negociatet me Nantes për ish-portjerin e Fiorentinës janë vënë në pritje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here