Ndodh edhe kjo: Shesin 18 lojtarë për t’i blerë 10 dhi

Futbolli është një biznes, mirëpo jo të gjithë arrijnë të përfitojnë nga kjo lojë e bukur. 

Në Turqi një klub i kategorive të ulëta, ka vendosur që të shesë 18 lojtarë për ti blerë 10 dhi.

Bëhet fjalë për klubin Gulspor, të cilët kanë përfituar 2500 euro nga shitja e futbollistëve.

Ata do të përfitojnë më shumë nga qumshti i dhive dhe kjo është arsyeja e shitjes së lojtarëve.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here