Perez inatoset: Reali hedh në gjyq Interin

Luka Modric pas takimit të djeshëm me Florentino Perez edhe përfundimisht do të mbetet te Real Madridi.

Mediat spanjolle raportojnë se Reali do ta hedh në gjyq Interin, pasiqë Neroaxurët kanë biseduar me Modricin pa leje.

Zi Kaltërit nuk kanë bërë ofertë zyrtare, por kanë kontaktuar direkt me agjentin e kroatit, pa dijen e Realit.

Sipas rregullave të FIFA-s një gjë e tillë nuk është e lejuar dhe Interi mund të dënohet.

Sipas MARCA, Perez është inatosur me Interin dhe ka vendosur ti hedh në gjyq.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here