Vidal: Reali i ka fituar dy Liga të Kampionëve më tepër,falë mungesës së VAR-it

Bayern Munich's Chilean midfielder Arturo Vidal celebrates scoring the opening goal during the German first division Bundesliga football match Bayern Munich vs FC Augsburg in Munich, southern Germany, on November 18, 2017. / AFP PHOTO / Christof STACHE / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050 (Photo credit should read CHRISTOF STACHE/AFP/Getty Images)

Lojtari i ri i Barcelonës, Arturo Vidal, ka filluar menjëherë thumbimin ndaj rivalëve, Real Madridit.

Ai ka thënë se Reali nuk do t’i fitonte dy  titujt e fundit të Ligës së Kampionëve nëse do të ishte në përdorim VAR-i.

Kiliani u transferua nga Bayern Munichu në “Camp Nou” gjatë kësaj vere për 35 milion euro.

“Me VAR-in, Bayerni do t’i fitonte dy Liga të Kampionëve më shumë dhe Reali do t’i kishte dy më pak”, tha Vidali për Mundo Deportivo.

Pasi nuk e ka fituar asnjëherë Ligën e Kampionëve, ish-lojtari i Juventusit ka thënë se dëshiron të fitojë gjithçka me klubin e tij të ri.

“Unë dua të fitoj gjithçka. Trofeu im i preferuar është Liga e Kampionëve”.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here