Besiktasi është gjithmonë e më afër që të arrijë marrëveshje me Interin për Joao Marion

Gazzetta dello Sport i citon mediat turke, ku shkruan se Bekitasi ka insistuar shumë në orët e fundit për portugezin Joao Mario.

Ka qenë Pepe ai që e ka bindur lojtarin të bashkohet me klubin nga Stambolli.

Lojtari nuk pëlqehet më nga Interi, pasi edhe në ndeshjen e fundit me Torinon nuk është tubuar fare.

Mario ka qenë në huazim te West Ham, por nuk ka bindur.

Për të ka pasur oferta për huazim nga Betis dhe Sevilla, por që lojtari nuk është bindur.

Joao Mario është blerja më e shtrenjtë në histori të klubit me 40 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here