UEFA zbulon: Ja kur do të fillojë implementimi i VAR në Ligën e Kampionëve

UEFA megjithatë nuk do ta implementojë teknologjinë VAR në sezonin e ri.

Lajmin e ka bërë të ditur presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin i cili shtoi se nga sezoni i ardhshëm VAR do të jetë pjesë e Ligës së Kampionëve dhe Ligës Europa.

“Plani është që VAR të implementohet nga sezoni i ardhshëm, më saktësisht në ndeshjen e Superkupës”, ka deklaruar Ceferin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here