Pique tallet me zakonet e Spanjës dhe përfundon nën pranga

Gerard Pique tallet me zakonet e Spanjës.

Edhe pse vështirë të besohet, sipas CadenaSer, Gerard Pique mund të përfundojë në burg.

Një patrollë e policisë e ka ndaluar Piquen, ndërsa ai nuk ka pasur pikë në lejen e tij për shkak të gabimeve të mëhershme.

Çdo shofer i automjetit në Spanjë i ka 12 pikë dhe mund ti humbasë atë kur i thyen disa rregulla të komunikacionit.

Pique ka vazhduar ti japë makinës edhe pse nuk ka pasur të drejtë.

Mediat spanjolle shkruajnë se Pique mund të dënohet me 6 muaj burgim dhe 6000 euro gjobë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here