Griezmann zbulon destinacionin e tij të ardhshëm

Sulmuesi i Atletico Madrid, Antoine Griezmann ka deklaruar se do të dëshironte që karierën ta përfundojë në SHBA.

Antoine Griezmann ka deklaruar se do ta pranonte kërkesën e David Beckham, nëse ai e fton francezin te Inter Miami.

Inter Miami është klubi i ri i David Beckham, që do të fillojë garimin në MLS nga viti 2020.

“Nëse Beckham më fton te klubi i tij, do ta pranoja ftesën e tij”, u shpreh francezi për LEquip.

“Dëshiroj që ta përfundoj karierën në SHBA, por ende nuk e di se në cilin klub, Miami apo Los Angeles.”

“Janë dy qytete fantastike. Më pëlqen mentaliteti dhe kultura amerikane.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here