I MADHI INIESTA: I ndihmoi të lënduarve nga tërmeti! (FOTO)

Nga fundi i sezonit të kaluar, Andres Iniesta vendosi që të largohet nga Barcelona pas shumë viteve sukses me Katalanasit.

Spanjolli e vazhdoi karierën te klubi japonez, Vissel Kobe.

Përveç paraqitjeve të mira në fushë, Iniesta i ka mahnitur japonezët edhe jashtë fushës.

Hokaido u godit nga një tërmet i rëndë prej 6,6 shkallëve të rihterit dhe mbi 3 milionë njerëz mbetën pa kulm mbi kokë.

Iniesta bëri një veprim të mirë duke apeluar që të mblidhen ndihma për njerëzit e goditur nga tërmeti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here