Ancelotti e ka një mesazh për futbollistët e tij

Carlo Ancelotti u shpreh i kënaqur me fitoren ndaj Fiorentinës, Trajneri i Napolit deklaroi pas ndeshjes që mbrojtja e ekipit të tij funksionon mirë.

Bëmë ndeshjen që kishim përgatitur. Në pjesën e parë bëmë disa gabime, sidomos në fazën e ndërtimit të aksioneve sulmuese, por në të dytën guxuam më shumë dhe ia dolëm mbanë”, deklaroi Ancelotti.

“Mbrojtja? Këtë herë luajti mirë edhe pse nuk kemi qenë kurrë në krizë”.

“Bëmë disa ndryshime dhe rezultati erdhi menjëherë”, shtoi ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here