Gjigantët italian zihen për yllin e Italisë, Sarri dhe Chelsea e rrëmbejnë atë

Maurizio Sarri dhe Chelsea do të tentojnë transferimin e yllit të ri italian, Federico Chiesa, shkruan Daily dhe Sunday Express.

Juventus, Milan dhe Inter janë të interesuara për sulmuesin e Fiorentinës.

Zonja e Vjetër ofroi 55 milionë euro për Chiesa, por oferta u refuzua nga Fiorentina.

Juventus dhe Napoli do të tentojnë transferimin e italianit në janar, por Sarri beson se Chiesa do të përfundojë në Stamford Bridge.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here