Reali ka gati planin për “Bernabeun e ri”, shifra marramendëse

Presentación en el ayuntamiento de Madrid de la modificación y obras del estadio Santiago Bernabeu.

Projekti është gjigant dhe prek shifrat e 400 milionë eurove.

Drejtuesit e klubit kanë punuar shumë që ky projekt të shpejtohet dhe tashmë pritet vetëm miratimi i buxhetit nga bordi drejtues.

Gjithashtu kanë mbetur pa u kontraktuar edhe sponzorët për projektin, megjithëse bëhet e ditur se shifrat prekin 400 milionëshin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here