Maradona “show” në debutim te Dorados di Sinaloa

Soccer Football - Ascenso MX - Dorados v Cafetaleros - Estadio Banorte, Culiacan, Mexico - September 17, 2018 Dorados coach Diego Maradona celebrates with his players REUTERS/Cristian Santos

“Show” i Maradonës në Meksikë. Legjenda e futbollit botëror e nis me fitores eksperiencën në krye të Dorados di Sinaloa, që mposhti 4-1 Tapachula për suksesin e parë sezonal në Ligën e Dytë të këtij vendi.

Sulmuesi Vinicio Angulo, më numrin 10 në fanellë, atë që mbante dikur argjentinasi, realizoi tregolësh.

El Pibe de Oro luajti ndeshjen e tij në pankinë. Telekamerat e fokusonin shpesh, madje edhe kur tentoi të këndonte himnin meksikan.

Maradona nuk përmbahej në momentet e shënimit të golave të skuadrës së tij, duke festuar si i çmendur.

Edhe tifozët nuk kanë mbetur pas, ata e kanë nderuar me duartrokitje të shumta dhe me ovacione.

Maradona ua ktheu tifozëve duke festuar poshtë sektorit ultras, sikurse kishte bërë edhe gjatë prezantimit të tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here