Përgjegjësi për kartonin e kuq të Ronaldos, është autor i padrejtësisë më të madhe në Gjermani (VIDEO)

Veriu i Italisë është i nevrikosur me vendimin e mbrëmshëm të Felix Bryche për ta përjashtuar Cristiano Ronaldon nga ndeshja.

Kritikat për Brych kanë ardhur menjëherë por edhe për asistentin e tij Marco Fritz.

E përditshmja italiane Tuttosport, shkruan se pikërisht Fritz ishte ai që vendosi për kartonin e kuq.

Tuttosport ka zbuluar gjithashtu se Fritz është autori i padrejtsisë më të madhe në futbollin gjerman.

Fritz në vitin 2010 kishte pranuar golin fantazëm në ndeshjen mes Duisburg dhe Eintracht edhe pse topi ishte një metër larg vijës së golit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here