Barcelona prish planet e United, Katalanasit futen në garë për yllin e Lille

Ditëve të fundit mediat angleze raportouan se Manchester United është e interesuar për sulmuesin e Lille, Nicolas Pepe.

Por sot presidenti i Lille, Gerard Lopez ka konfirmuar se edhe Barcelona është e interesuar për 23-vjeçarin.

Katalanasit janë duke monitoruar Pepe.

Gerard Lopez është pyetur nga mediat spanjolle rreth interesimit të Barcelonës për Pepe dhe Lopez e ka konfirmuar një gjë të tillë.

“Po është e vërtetë se klube të mëdha janë të interesuara për të”, ka thënë Lopez për RMC Sport.

Pepe ka shënuar 4 gola në sezonin e ri të Ligue 1.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here