Juventusi kërkon Sanen

Klubi italian e sheh anësorin e Manchester Cityt si Cristiano Ronaldon e ri.
Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, është duke e menduar idenë e transferimit të yllit të Manchester Cityt, Leroy Sane, shkruan Calciomercato.

“Zonja e Vjetër” është duke e monitoruar nga afër situatën e gjermanit, dhe sidomos marrëdhëniet e tij me Guardiolan, që duket se nuk janë të mira momentalisht.

City e vlerëson Sanen për 150 milionë euro, dhe kjo jep të kuptojë se Juventusi duhet të pres edhe një ose dy për të pritur deri sa t’i grumbullojë këto para.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here