Ka ardhur përgjigjia nga Manchesteri: City i kërkon Juventusit shkëmbim për Sane

Mediat italiane para disa ditësh lansuan një lajm bombastik, duke bërë të ditur se Agnelli pas Ronaldos dëshiron transferimin e Sane në Torino.

Sane është një lojtarë i shkëlqyeshëm dhe në rast se Juventusi dëshiron ta transferojë atëherë Biankonerët do të duhen të ofrojnë më së paku 150 milionë euro.

Disa ditë pas lajmit për Sane, ka ardhur përgjigjia nga Manchester City.

Qytetarët do ta lirojnë Sane në rast se Juventusi pajtohet ta shkëmbejë atë me Dybalan.

Për momentin nuk duket një gjë reale që Juventusi të heq dorë nga argjentinasi.

Mbetet ta shohim se si do të zhvillohen bisedimet mes klubeve.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here