Lëndimi i Carvajal është serioz: Ja sa do të pauzojë spanjolli

Real Madrid sot ka konfirmuar se Carvajal ka marrë një lëndim gjatë ndeshjes me CSKA-n e Moskës.

Carvajal e filloi ndeshjen nga minuta e parë, mirëpo në minutën e 42-të u largua nga fusha për shkak të lëndimit.

Pas kontrollimeve më të detajuara, është vërtetuar se bëhet fjalë për një lëndim më serioz sesa mendohej dhe Madrilenët kanë konfirmuar se Carvajal ka probleme me muskulin e e këmbës së djathtë.

Mediat spanjolle raportojnë se Carvajal do të qëndrojë jashtë fushave nga 6 deri në 8 javë.

Kjo është një goditje e rëndë për Lopetegui.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here