Manchester City thyen rekordin për portierin 16-të vjeçarë

Manchester City kanë arritur marrëveshje për transferimin e portierit të talentuar të Shamrock Rovers, Gavin Bazunu.

Bazunu edhe pse vetëm 16 vjeç, debutoi me Rovers në kampionatin irlandez dhe në katër ndeshje të zhvilluara ka ruajtur rrjetën të paprekur.

City dhe Rovers kanë arritur marrëveshje për Bazunu dhe Qytetarët do të paguajnë 400.000 euro për shërbimet e tij, ndërsa irlandezi do të transferohet në Etihad pas dy vitesh.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here